-----------------------------REKLAMLAR SITEMIZE AIT DEGILDIR---------------------------- TURKES'TEN MEKTUP

ERGENEKON SAYFASI

ÜLKÜCÜ HAREKET

TÜRKEŞ'TEN MEKTUP

SAHTE TÜRKÇÜLER

MİSAFİR DEFTERİ

PERİNÇEK TÜRKÇÜLERİ

AVRASYA STRATEJİSİ

STRATEJİ SİTELERİ

ERGENEKON HABERLERİ

KOMPLO HABERLER

KOMPLOSUZ HABERLER

BAŞBUĞ'DAN MEKTUP VAR!

"Devlet Bahçeli MİT Ajanı!"
Turan davasının büyük lideri Başbuğ Alparslan Türkeş, 26.7.1983 tarihinde GATA'da tedavi görürken bir grup ülkücü, Albay'ı hapisten kurtarmak için çalışma yürütmektedir. Kendisine bu ekipteki isimler bildirilir. Merhum Türkeş, bunlar hakkında kanaatlerini belirten bir mektup kaleme alır.


ASLI, MEŞHUR BİR DAVA ADAMINDA!
Mektubun sansürsüz aslı, ülkücülerin saygı duyduğu bir dava adamında. Zamanlama açısından yaşanan gecikme bu dava adamını sıkıntıya sokacağı için şimdilik kendi ismiyle açıklamak istemiyor.
Ancak lider seviyesindeki bazı ülkücülerin de bu mektubu arşivlerinde tuttuğunu ve haberdar olduklarını araştırmalarımız neticesinde öğrendik.
BAHÇELİ'Yİ BU BELGEYLE Mİ SUSTURUYORLAR?
Bizim elimize geçen bu belge, muhtemeldir ki, devletimizin istihbarat birimlerinin de arşivindedir. Daha da korkuncu yabancı entelijans servislerinin elinde bulunmasıdır.
Acaba MHP liderini bu belgeyle mi susturuyorlar?
Samimi ve milli tepkiler gösteren bakanlar teker teker görevden alınırken, bu belge Ülkücü Hareketin elini kolunu bağlamakta bir tehdit olarak mı kullanılıyor?
Bu belgeyi açıklamakla, kulislerde Bahçeli'nin MİT ajanlığı konusunda yapılan spekülasyonlara da bir virgül koymak istiyoruz. Sayın Bahçeli, aksini iddia ederse hatamızı kabul edip, kendisinden özür dileyeceğimizi şimdiden belirtiriz.
Ama belge doğru ise kendisinden bu tarihi hareketin liderliğinden ayrılmasını isteme hakkımız saklıdır.

MİT AJANI OLMAK ONURDUR AMA...
MIT ajanlarının herhangi bir yasadışı örgüt içine sızmasına karşı değiliz. Aksine gereklidir.
Ancak yasal bir hareketin liderliğini ele geçirmesi kabullenilemez.
Sayın Bahçeli'nin MİT müsteşarı olmasını da memnuniyetle kabul ederiz. Ama MHP yönetimini deruhte etmek, devletin değil ülkücülerin hakkı ve görevidir.
Bu açıdan saygıyla baktığımız bir kurum olsa dahi MİT'i de açıklama yapmaya davet ediyoruz.
MEKTUBUN METNİ
Pek değerli ve Sevgili Oğlum
Bu gün, muhterem arkadaşımız ... mektubunuzu getirerek beni çok sevindirdi. Yazılarınızı okuyarak gerçek durum hakkında aydınlandım. Teşekkürler ederim. Ara sıra yazmanızı ve bana bilgi vermenizi rica ederim. Malum olduğu üzere davamız Türk-İslam davasıdır. Her hareketimizin gayesi Allah'ın (c.c.) rızasını kazanmak ve asil milletimize hizmet etmektir.
P.. imanlı iyi bir arkadaşımızdır. A.E de temiz ve ihlaslı bir Anadolu Türkmeni'dir. Avşardır, benim aşiretimden boyumdandır. Denenmiş fedakar bir kimsedir. Göze çarpan kusuru kendisine zarar veren içki tutkunluğudur. M.Ü. ise gayet temiz, dürüst, imanlı, aydın bir kişidir.
Bunlar milliyetçilik yolunda, geçmiş yıllarda sessizce hizmet vermişlerdir. A.G., A.A. tarafından gösterilen hatalı davranışı anlamak mümkün değildir. Devlet Bahçeli'nin bunlarla aynı davranışa girişmesi mümkün şey. Devlet Bahçeli,MİT'dendir. Arkadaşlarımız MİT'den uzak olmalı, bunlara hiç itimat etmemelidir.
Ne ise çok şükür şuurlu arkadaşlarımızın sayesinde fesat yatışmış oldu. Fakat bu tatsız şeyleri yapanlar, ya Anavatan Partisi ile işbirliği sebebi ile kışkırtılmışlardır veya MİT tarafından kullanılmışlardır. Mesele üzerine dikkatle eğilmek lazımdır.
Ermenilerin cinayetlerine karşı bazı MİT memurları içerde ve dışarda ülkücüleri kullanmak teşebbbüsünde bulunuyorlar. Bunları asla kabul etmemeli, hiçbir eyleme karışılmamalıdır. Önce yönetim Milliyetçilere karşı giriştiği baskıyı, yanlış uygulamayı değiştirmeli ve resmi makamlar, görev teklif etmelidirler. Bu takdirde devletimizin desteğini ve tasvibini arkamıza alarak eyleme girişmek kabul olunmalıdır. Aksi halde MİT (?) memurlarının el altından yaptıkları teklifleri kabul etmek zararlıdır. Bunu herkese münasip şekilde anlatmalıdır.
Şimdi sizden özel bazı ricalarım olacaktır. Eşim Seval hanımı tanıyorsunuz. Gerek sizin ve gerek muhterem ... hanımın arada bir telefonla aramanızı kendisine (okunamadı) ilgi ve destek vermenizi rica ederim.Güvenilir iyi bir de şöför temin etmeye çalışmanızı rica ederim.
Mahsus selamlar ederek sevgilerle gözlerinizden öperim. Cenabı Hakka emanet ederim.
Alparslan Türkeş (İmza)


KONUNUN TRAJİ-KOMİK TARAFI...
Bu belgenin, Bahçeli'nin başbakanlığı konuşulmaya başlandığı bir dönemde gündeme gelmesi ilginçtir. Mektubun doğru olduğunu varsayarsak ve Sayın Bahçeli de başbakan olursa, MİT Müsteşarı ile aralarında bir ast - üst sorunu yaşayacakları kesin!
Haydi halledin bu kısır döngüyü!..


Bu sayfada ekraninizin ayarlarini Turkce'ye (windows) cevirmeniz gerekebilir