-------------------------------REKLAMLAR SITEMIZE AIT DEGILDIR----------------------------- ULKUCU HAREKET


ERGENEKON SAYFASI

ÜLKÜCÜ HAREKET

TÜRKEŞ'TEN MEKTUP

SAHTE TÜRKÇÜLER

MİSAFİR DEFTERI

PERİNÇEK TÜRKÇÜLERİ

AVRASYA STRATEJİSİ

STRATEJİ SİTELERİ

ERGENEKON HABERLERİ

KOMPLO HABERLER

KOMPLOSUZ HABERLER

MAHZUN ÜLKÜCÜ HAREKET
ÜLKÜCÜ HAREKET MAHZUN!
TÜRKÇÜLÜK/TURAN DAVASININ bir siyasi parti şeklinde teşkilatlanması, günümüzün modern anlayışıyla bakıldıgında eleştirilebilir. Belki bir vakıf veya enstitü altyapısında filizlenmeli, belli bir partiye oy vermeyenleri gayri millilik ile itham eder bir konumda olmamalıydı. Aynı eleştiri şimdiki Saadet Partisi çizgisi için de geçerlidir.
Ancak bugün milli bir dava olması yanında Türkçülük'ün aynı zamanda politik bir hareket vasfını taşıması da yadsınamayacak bir olgudur. Geçmişi taşlamanın kolumuzu yormaktan öteye faydası yoktur.
Maalesef, Türkçülüğü temsil eden büyük oluşum siyasi parti olarak, tarihinde aldığı en yüksek oya ulaşmasına rağmen, milliyetçilerin boyunlarını bükmüştür.
Doğu Türkistan davasının üzerine resmen çizgi çekilmiş,
Nahcivan, Ermenilere terk edilmiş,
Kıbrıs yakında Türk atlasından tamamen silinecek duruma düşürülmüştür.
Şimdi IMF boyunduruğunun yüklendiği bir parti kategorisine indirgenmiştir. Refahyol'dan beter adeta dövüle dövüle terbiye edilmektedir.
MHP'nin web sitesi

MHP'NİN ARTI ve EKSİLERİ
MHP ideali, kaynakları itibariyle güçlü bir zemine dayansa da, çıkış döneminden kaynaklanan refleks ve tepki hareketi olma özelliği sebebiyle, değişen dünyada kendini yenileyememe sorunu yaşamaktadır.
BAŞARILI OLDUĞU NOKTA:
MHP yönetiminin başarılı olduğu husus, Ülkücü gençleri 12 Eylül öncesindeki gibi sokağa dökülmekten korumasıdır. Takdir etmek gerekirki, gerçekten muvaffak da olmuştur.
MERKEZİLEŞMEYİ olumsuz anlamda kullanmazsak, belki de Türkiye'nin sağlıklı yarınları için yapılabilecek en hayırlı hizmetlerden birisi sayılabilir.
Ancak bunları bile anlatamayacak kadar yeteneksizlik girdabında bocalamaktadır.
Parti yönetimi eleştiriler karşısında yılgınlık göstermekte, gittikçe içine kapanmakta ve "KAPALI TOPLUM" modeline doğru sürüklenmektedir.
-AB politikasını netleştiremedi.
-Başörtüsü meselesini "açarak" çözmekten başka alternatif üretemedi.
-Aleyhte eleştirileri, başarısızlıklarını Saadet Partisi çizgisinin hatalarına yüklenerek cevaplama kolaycılığından kurtulamadı.
-Hükümette olmaktan kaynaklanan, "Türk dünyasına sırtını dönme" taktiğini, vakıf ve sivil toplum hareketleriyle dengeleyemedi.
-Parti içi muhalefeti, teşkilat potasında eritecek olgunluğu ve tahammülü gösteremedi.

BBP'NİN ARTI ve EKSİLERİ
MHP'nin iktidardaki hataları üzerine politika yapan BBP ise, bu alandaki boşluğu dolduramadı. Aslında siyaset yapılacak en kapsamlı (milliyetci - muhafazakar) alanın olumsuz yönlerinden etkilendi. Ne tam Türkçü ne de İslamcı olabildi. Bu yönetimle, ülkücü hareketi yönlendiremeyeceği ortada.
Ülkü Ocakları'nın vakıflaşmasına paralel, BBP'de Nizam-ı Alem ocaklarının ismini Alperen olarak degiştirerek yeniden teşkilatlandırdı.
Nizam-ı Alem gençliğinin dinamik potansiyeline rağmen eylemlerin içine çekilmesinin önlenebilmesi bir başarı sayılabilir.
Ancak hem BBP hem de MHP yönetimi, Türkçülüğü bir enstitü veya üniversite kurumlaşmasıyla canlandıracak bir vizyona sahip olmadıklarını hâlâ ispatlıyorlar...
BBP, amatör heyecanını profosyenel bir kuruma dönüştüremedi. Muhsin Yazıcıoğlu, mütevazi kişiliği sebebiyle, karizmasını hem içerden hem de dışardan "Muhsin" olarak hitap edilmekten kurtaramadı. Aslında bir erdem olan alçak gönüllülük, makam koltuğunda devam ederse bir eksiklik olarak algılanır.
BBP'nin web sitesi(açabilirseniz!)


YUKARDAKİ YORUMLARI ELEŞTİRİN (Ziyaretçi defterine yazarsanız başkaları da okuyabilir)
Ziyaretçi DefteriTANRI TÜRKÜ KORUSUN!